To vy máte prízvuk!

Autor: Juraj Bencúr | 25.8.2013 o 19:01 | (upravené 9.9.2013 o 23:39) Karma článku: 12,88 | Prečítané:  662x

Pondelok, tesne pred dvanástou. Práve sme vystúpili z autobusu, ktorý nás viezol na obed, keď sa zrazu, úplne bez varovania, pred nami zjavila obrovská fialová tlupa. Prekvapene sme sledovali, ako sa k nám pomaly blíži, zatiaľčo kúsok od nás z dodáviek vystupovali ďalšie menšie fialové tlupy.

Vstúpili sme do jedálne. Aj tam bola fialová tlupa. Teda skôr fialovo-blonďavá.

Fialová je oficiálna farba Kansas State University. Veľa študentov tu nosí fialové tričká, košele alebo aspoň šiltovky. Úplne najviac ju ale nosia čerstvé kandidátky na prijatie do sesterstiev, ktoré tak chcú vyjadriť svoju spolupatričnosť s univerzitou.

Určite ste to videli v nejakom americkom tínedžerskom seriáli alebo filme – švihnuté sesterstvá Alfa, Delta, Pí alebo Gama na amerických univerzitách, kam sa chcú prváčky za každú cenu dostať a sú preto ochotné poslúchať príkazy od starších členiek a hlavne od „House Mother“. Umývať dlážku zubnou kefkou, jesť chrobáky, robit niekomu poskoka... Že je to príliš hlúpe na to, aby to bola realita? Kdeže.

Už v nedeľu bolo po celom kampuse vidieť skupinky približne dvadsiatich prváčiek sedieť v kruhu a počúvať inštrukcie od staršej členky jedného zo sesterstiev. Pravidlá sú jednoduché – urobíte, čo vám povieme, a my si vyberieme, ktorú z vás vezmeme medzi seba.

Bola ich plná jedáleň. Vyzerali ako naklonované. Všetky mali fialové tričká, šortky a športové tenisky. Boli tak zmaľované, že z niektorých mejkap odpadával ako omietka. Každá mala dlhé upravené vlasy a dôkladne nalakované nechty. A každá vyzerala, akoby mala v hlave úplne prázdno.

Ich bežný rozhovor znel asi takto:

„...and I was like no waaaay, you can’t be serious! And she was like toootallyyy you bet I aaam! And I was like oooooooh is it even pooossible? And she was like oooooooh whateveeer... blabla...“

A furt zaťahujú tým typickým americkým Valley Girl prízvukom.

 

IMG_0156.jpg

 

V stredu začal oficiálny nábor. Inštrukcie zneli jasne – dobre sa oblečte. Dievčence vytiahli zo skrine to najlepšie, čo sa tam dalo nájsť, hodili to na seba, znovu sa prehnane namaľovali a vyrazili do sveta. Vôbec im nevadilo, že tá oficiálna fialová K-State taška, ktorú vyfasovali v pondelok, sa k ich outfitu vôbec nehodí. Dnes musia zahviezdiť.

Jedáleň bola znovu plná načančaných osemnástiek. Tentoraz neboli vo svojom zvyčajnom športovom oblečení – dnes na sebe mali šaty od výmyslu sveta, drahé blúzky a výrazné náušnice. Jedno zo sesterstiev zrejme zaradilo do konkurzu úlohu „vydržte celý deň v 35-stupňovej kansaskej horúčave v kozačkách“, pretože nohy niektorých z nich vyzerali ako z westernu. Bolo zvláštne vidieť kopu väčšinou dosť štíhlych dievčat v drahých handrách, ako sa napchávajú hamburgermi a horami zmrzliny (ako povedala moja spolužiačka – veď oni po dvadsiatke uvidia...).

V piatok sa rozhodlo. Všetky záujemkyne dostali nezmeniteľný rozsudok o ich prijatí. Kampus bol plný osamotených plačúcich slečien s rozmazanými očnými linkami. Chúdence, nikam ich nevzali. Možno nabudúce...

Mnohých chalanov nenechala táto skúsenosť z jedálne chladnými – hlavne my, zahraniční študenti, sme zostali dosť prekvapení. Britskí kamoši si ale zachovali svoju anglickú vážnosť dokonca aj vtedy, keď si skupinka klonovaných Barbies prisadla priamo k nim a vyrušila ich pri čaji o piatej.

„Ooooooooh, vy máte ten prízvuk!!!“ zapišťali Američanky, keď jeden z nich prehovoril.

„Nemáme žiadny prízvuk,“ povedal Brit. „My sme z Británie. To vy máte prízvuk.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.


Už ste čítali?